<meta property="og:title" content="GA-DE – Nytt spännande skönhetsmärke i Sverige"> <meta name="twitter:title" content="GA-DE – Nytt spännande skönhetsmärke i Sverige"> GA-DE - Nytt spännande skönhetsmärke i Sverige • ADARAS Blogazine
Artikeln innehåller reklamlänkar

GA-DE – Nytt spännande skönhetsmärke i Sverige

GA-DE Cosmetics - Nytt spännande skönhetsmärke i Sverige

Har ni hört talas om Ga-De förut? Det hade inte jag, innan dessa produkter landade i min brevlåda. Ga-De är i alla fall ett lyxbetonat skönhetsmärke som grundades 1985 i Israel. I dag finns det i över 20 länder och hade Sverigepremiär i januari på Eleven.se.

Ga-Des motto är ”affordable luxury” och har ett stort utbud av smink-, doft-, nagel- och hudvårdsprodukter. Av det jag har sett på Elevens sida och provat själv verkar det som att man ska satsa på något i puderform i första hand om man är sugen på att testa något från märket. Ga-Des specialitet verkar nämligen vara att skapa superläckra och lyxiga texturer och mönster på puder – oavsett om det är rouge eller ögonskuggor. Hur snygga är inte dessa godingar till exempel? Rouget är typ det finaste jag sett!

Produkterna ligger i mellanklassen. Paletter kostar till exempel mellan ca 200 – 350 kr och ett läppglans som på min bild (fullproppat med glitter + spegel och inbyggd lampa) ligger på ca 185 kr.

Upptäck fler produkter från Ga-De

disclaimer-2-1

 

0 Shares
Pin
Share
Tweet
Share