BTW vad vet du om HPV?


Lovisa
Jag är vaccinerad =)
Anonym
jag är vaccinerad mot livmoderhalscancer :D bara så du vet så är det 3 st sprutor som gör ont som helvete haha, men det är ju värt det sen :)
benedit ♥
jag är vaccinerad mot livmoderhalscancer :D bara så du vet så är det 3 st sprutor som gör ont som helvete haha, men det är ju värt det sen :)
Anonym
Är inte vaccinerad.Har aldrig blivit det mot NÅGOT för att mina föräldrar inte vill det..
sv;Tack så mycket;-)
Isabelle
Är inte vaccinerad.Har aldrig blivit det mot NÅGOT för att mina föräldrar inte vill det..
sv;Tack så mycket
Isabelle
MEN!Jag ska vaccinera mig när jag blir stor;D Då kan igen bestämma över migxD
linns beautybox
tänkte skriva samma sak som nån ovan. det är tre sprutor som gör ont som tusan. Men det är ju värt det. Dock är vaccinet inte helt komplikationsfritt eftersom detär såpass nytt. Har hört en del som fått liknande komplikaitoner som man fick som svininfluensan. Jag tror många sjukdomar skapas och förstoras för att läkemedelsföretagen ska casha in. Det bästa är väl att ha skyddat sex med kondom. och när man tröttnat på det testarman sig samt sin partner innan man har sex utan kondom. How hard can it be?!
Elina
Stämmer det att man kan dö av vaccinet? Har läst om något sånt förut :s Eller så var de pga sjukdomen? HAHA vågade inte ta den när jag läste att en tjej slocknade nån dag efter vaccinet..
Linn
Jeg er vaccinerad mot livmoderhalscancer, men inte HPV ;-)
sv - tack så mycke!
alva
Har en ny header på bloggen hoppas du kan kika in,?!!
Ha en bra dag!
amanda
Vi vaccinerar oss på skolan, är välldigt glad att vi gör det, dom över 20 måste ju också få göra det gratis, blir så irreterad!!!!
Ninni
Jag är vaccinerad men har faktiskt inte läst så mycket om det! Skolorna borde bli bättre på sånt tycker jag.
Sv: Asså åh, du är så j*vla fin! Uppskattar det mer än vad du kan ana<3
Olivia
Vaccinerade mig för tre år sedan, fast då var det tydligen inte gratis :/
Carro - en emo/scene bloggerska
Jag är vaccinerad ^^ Kramisar Carro
Sofie- med bebis i magen
Jag är inte heller vaccinerad..
Helena
Det är viktigt att sprida budskapet vidare och inte glömma att det fortfarande är viktigt att skydda sig:
♥ - ANGELICA - ♥
Jag är vaccinerad :D
Isabell / Keilys.org - Illustration & design
Otroligt synd att man nog antagligen inte kan vaccinera sig om man redan haft kondylom en gång. :/ Kram
rebecca - modeblogg med outfits
Jag är vaccinerad :D Det kan nog vara värt det!
sv: Tusen tack finis :D <3
chriisss.blogg.se
Fyllt i alla uppgifter ovan? P.S Läs gärna inlägget INNAN du kommenterar! :)
chris
bra inlägg :)
Annster
Det är det verkligen. Låter som en riktigt bra plan :)
fridakarin
Det är så skönt att veta att jag är vaccinerad :-)
Svar: riktigt gott!
Btw, vad var det där om gratis bloggdesign? :love:
THILDAS DIARY ♥
Jag måste vaccinera mig, man vill ju vara på den säkra sidan! :) <3
BLOGAZINE
TRANSLATE
SÖK
ARKIV
FACEBOOK
OMRÖSTNING
INSTAGRAM
VIDEOBLOGG