#
#

Akvarell + färgpennor = sant


Började med en ny teckningsbeställning i går. Den ska vara i färg, men eftersom många av mina promarkerpennor är slut så gör jag den med akvarellpennor och färgpennor istället. Jag gör först en grund i akvarell och efter det flera lager med färgpennor. Rätt roligt att blanda material faktiskt!



P.S Ni får önska mig lycka till i dag förresten! Ska börja med mitt reportage och spendera några timmar i min reportagemiljö. Jag har aldrig gjort något liknande tidigare så jag hoppas det går bra. :D

Efter det ska Simon och jag köpa en present till Kim. Det är födelsedagsfest hos henne i kväll! Tror det kommer bli riktigt kul.

Vi hörs senare!
Puss puss! ♥

#
Kommentarer
 Madde

i nästa "tecnkarskola inlägg" skulle vara kul om du visade lite hur du målar med färgpennor :). försöker lära mig, och det är alltid bra med flera olika knep ;)

 2011-10-08 14:57:16
 URL: http://lardigtecknaportratt.blogg.se/
 Andjela

Hehe tack själv :)!
Allt bra med dig?

 2011-10-08 15:55:29
 URL: http://bebbiiss.blogg.se/
 emmagency

Woh, I like! Måste testa att blanda akvarell och färgpennor nån gång!

 2011-10-08 16:12:32
 URL: http://emmagency.blogg.se/
 tessan

för det första så lycka till! :-d
för det andra så är jag så himla avis på att du kan rita så himla fint!!!:-O
http://teresehhellquist.blogg.se/2011/october/fragestund.html#comment har fågestund på bloggen, släng gärna in en kommentar eller två. kram :love:

 2011-10-08 16:29:25
 URL: http://teresehhellquist.blogg.se/
 Jenny

Akvarell är super kul, :)

-Har satt upp bilden nu på det jag fick, om du ville kolla, om du inte redan ha gjort det! :)

 2011-10-08 16:32:47
 URL: http://theautumn.blogg.se/
 Sofia - Tävlingar på gång!

Din länk kommer upp ikväll! klicka igen och få ytterligare en nästa gång :D /http://smnmode.blogg.se

 riim

lycka till=)

 2011-10-08 18:11:24
 URL: http://alwaysriim.blogg.se/
 

Lycka till med reportaget och trevlig fortsättning på helgen.Många varma tankar osv.

 2011-10-08 18:47:58
 Malin

Hej! :)

Vid halv åtta så kommer vinnarna av dagens blogg upp, så kika in då för att se om du vann och det kommer också upp en ny omgång så att du kan anmäla dig igen =)

 2011-10-08 18:58:58
 URL: http://nightmarecandyy.blogg.se/
 Ellen

Jag har bild på min skola, så jag känner till det här du skriver om på din inlägg;-):-P
Lycka till!!:-d

 2011-10-08 19:54:46
 URL: http://bibelaventyr.blogspot.com/
 sandy

ÄLSKAR subway:D

 2011-10-08 20:11:19
 URL: http://sandyle.blogg.se/
 Matilda

Det ser ut som om det kommer bli riktigt snyggt! :D

 2011-10-08 21:38:04
 URL: http://Suckalollipop.devote.se
 Alicia Siverman

Kolla gärna in min bloppis :) http://aliciasiverman.blogg.se/bloppis

 2011-10-09 09:53:10
 URL: http://aliciasiverman.blogg.se/
 Nathalié - Extrem barnlängtan & snart händer det <3

Superfint ju! :).

SV Ja nu är allt lugnt iaf så riktigt skönt faktiskt att han är på bättringsvägen :) Kram<3

 2011-10-10 18:21:39
 URL: http://yarp.blogg.se/
 Martina

Tack för tipset!

Svar: Förlåt för att jag svarar så sent, men du sa att du var intresserad av att köpa en ritplatta och i såfall vilken storlek. Jag rekommenderar den större, den ger dig mer plats att röra handen, och jag lovar att det är värt!

 2011-10-27 15:05:46
 URL: http://madamepetite.blogg.se/


» Jag fotar med en Nikon D700, Nikon D3100 och en Nikon Coolpix S3000. Mer information om min utrustning hittar du här.

» Jag gör tyvärr inga gratis bloggdesigner eller gratis teckningar. Däremot kan du beställa en bloggdesign eller teckning av mig, maila för mer info!

» Kontakt: adara.blogg@gmail.com
 Namn:
Kom ihåg mig?

 E-postadress: (publiceras ej)


 URL/Bloggadress: (om du har)


 Kommentar:
:-) :-( :-P :-d :-O ;-) ;-s ;-( :-| :question: :rolleyes: :love: :blush: :mad: :cool: :tired: :bigeyes: :thumbup: :thumbdown: ;-P


bloglovin
Trackback

IDA ERIKSSON

Namn: Ida Josefin Eriksson
Bor: Sedan februari 2010 med min kille, Simon Eriksson, i Stockholm. ♥
Familj: Mamma, pappa och mina fyra småsyskon bor kvar i Umeå.
Gör: Pluggar Journalistik och multimedia på Södertörns Högskola och jobbar ibland extra som skådespelare och statist i olika produktioner.

#

Läs mer »

#

#

ADARA MAGAZINE

ADARAS.se är en bloggtidning som är sprängfylld med allt från skönhet, mode och intervjuer till teckningar, filminspelningar, nöje, tips och shopping. Här hittar du personliga blogginlägg och tidningsinslag. Enjoy!

#

Kontakt:
adara.blogg@gmail.com

Kontaktformulär



TRANSLATE

#

TÄVLINGAR

Vinn den underhållande boken Tyghunden Snuff!


Läs mer »

#

SÖK PÅ ADARAS

VIDEOBLOGG


LÄNKAR

TOPPLISTOR

Fotobloggar RSS/Ping
Blogglista.se
Bildbloggar bloggar
Fotobloggar Modeblogg
Prylar och presenter - CoolStuff Fotobloggar bloggar