Photoshopredigering
Jag tror att jag har skrivit det tidigare, men det här har verkligen varit en av de roligaste kurserna hittills. Även om tidskriften främst bara kommer finnast tillgänlig studenterna på Södertörns Högskola så är allt så himla kul! Att få planera, fota, skriva och bestämma över innehållet själv är underbart.
Det roligaste var såklart att göra tv-inslag men att göra en tidning kommer på en stark andra plats! Om två veckor slutar kursen och vi börjar istället med "Temajournalistik" ... Det låter inte alls lika roligt, haha. :P

TIPS! En rätt dålig bild kan räddas genom att man klipper ut motivet och ändrar färger samt kontrast. Tacka Adobe för Photoshop! ♥
Helena
du har mail ;)
H a c h i ~
sv: G-gör du!? >ww< <33 Självklart gillar jag redan din sida, haha c: ~
Men åh.. tack så jätte mycket! Din blogg e också himla awesome! Älskar den ^w^
Sofia - Uddevallas största modeblogg
snyggt :)
/ http://smnmode.blogg.se
jennie
Oj oj vilken kalas fin blogg! :) Önskar att jag oxå kunde fixa till bilder så där men jag är helrt porttppade när det kommer till bilder :P
Sofia - My Camera And I
supersnyggt!
moOa med två O.
hej ! :)
Nu har jag en foto tävling på min blogg som du kanske vill vara med i ? Skulle vara super kul iaf :)
direktlänk: http://mmooae.blogg.se/2011/november/tavling-2.html#comment
elina
fan vad fint det blev! o0
svar, haha ja! kom så går vi o väljer en kanin! <3
Ida
Photoshop er nok den bedste opfindelse nogensinde ! (y)
- Ida / couturexx.blogspot.com
Stefan Falkelind
Ska ni inte lagga upp tidningen som pdf så jag också kan läsa den. Kan du inte lägga upp hur du gjorde med den här bilden. Vill ju veta :)
Sofie
Hur gör du speglingen i "efterbilden"? Det blev skitsnyggt :)
Linda
SUPER SNYGGT!
Jenny
SV: Ja, jag ska lägga ut de senare :) typ imorron eller i helgen, fast kan bli på måndag också, eftersom vi ha öppet hus på lördag och då är vi ledig på måndag :)
alexandra ekstrand
åhh, vill ha en turorial på hur man gör detta!:)
PUSS




Tillbaka Till Startsidan
2011-11-24
08:29:22
URL: 






