En fika för en minifredag

Vi har haft redaktionsmöte i dag och styrt upp innehållet mer i vår soon-to-be-tidning. Jag kommer att fokusera på att fota, illustrera och layouta snarare än att skriva. Det tycker jag ska bli riktigt kul! Att vi har så mycket frihet gör det här kursmomentet till ett av de roligaste hittills. :D
Eftersom jag och Natalie jobbar i olika redaktioner passade vi på att ta en fika efter skolan. Vi brukar rätt ofta ta en fika på fredagar, men eftersom vi har eget arbete i morgon är det som en minifredag i dag. Yeey!
Om ni fick göra en tidning, vad skulle den handla om? ♥
Moa - Nybliven mamma till Ella ♡
Svar: JA sötast :D
CASSANDRA
sv; låter bra! :D
Louise
oh va gott! ;-)
Matilda
Vad söt sugen jag blev nu! :)
sonja
sv. Tack ♥
puffiie
sv; yes det gör de, tycker bara det är så dyrt med uggs där hihi...
men jag får se hur jag gör :D tack för tipset iallafall!
vet du någon mer bra sida sötis?
Emilia
Fan vad jag blev sugen på morotskaka!
Så jävla gott
elin
mums!
Ida
Kagen ser god ud. Cheesecake? :D
- Ida / couturexx.blogspot.com
Veronica
Gud vad gott =)
•ANGELiCA
jag skulle göra en tidning som veckorevyn :) mycket mode,skvaller, sen får läsarna vara med super mycket! dom riktar in sig på läsarna sjukt mkt :D det gillar jag!
Lisa
Gud vad gott! <3 =D
ELINFELICIAS - en blogg om allt och ingenting
åh, gott!
Simon
Låter riktigt roligt! :D Och kakan ser jättegod ut! ^^
Min tidning skulle handla om tv-spel? Kanske..? :D
Puss puss snyggingen min! :) :love:
Sanna
Jag gör ju en tidning just nu, hehe. Om unga föräldrar för de saknas en för oss.
Kram Sanna
Z
nice blogg !!
Va gärna med på våran tävling "allt du ber om ska du få" :)
sandra
gottigotti! :-)
Stefan Falkelind
Underbart med en fika och morotskaka är min favvvo. Ja en tidning där kändisarna själva får kommentera rykten och så. Där de själva godkännt texten innan.
Ida
Morotskaka är så grymt gott!
▲ Ja eller hur!
Marcus Å
Åh, vad gott med en fika och morotskaka!
Lisa
Nej, vad svårt.
Det skulle visserligen vara kul att göra en tidning som riktar sig till läsarna inom resor -- att läsare själva får skicka in bilder från olika resmål och berätta om dem, som ett exempel. Det skulle även vara kul om man på något vänster kunde tipsa om välgörenhetsarbeten som berör andra länder, samt matlagning från dessa :)
sv. Hur kan man inte gilla den låten? Den är så härlig att lyssna på, hur man än känner sig :)




Tillbaka Till Startsidan
2011-11-10
15:25:49
URL: 






