Lyx för ben och näsa

I går lyxade jag till det med ett litet mini-spa hemma. Efter duschen testade jag Tired Leg Gel och Pore Strips från Montagne Jeunesse.
Tired Leg Gel ska lindra och avlasta trötta, värkande och svullna ben och fötter. Gelen masseras in på ben och fötter med en uppåtgående rörelse tills gelen är helt absorberad. Känslan efteråt är underbar! Förutom att gelen känns svalkande så har mini ben blivit lenare över en natt. Detta ska absolut testas fler gånger!
Pore Strips ska absorbera överskottet av fett och avlägsna pormaskar i mindre synliga porer på och runt näsan.
Efter att du tvättat ansiktet ska en remsa appliceras på fuktig näsa. Remsan ska verka i 15-20 minuter och sedan avlägsnas försiktigt. I en förpackning med Pore Strips får du 3 stycken näsremsor att använda vid tre olika tillfällen. Remsorna bör dock ej användas mer en 3 gånger per vecka. Montagne Jeunesse har även olika Peel-off Masques som kan användas på hela ansiktet. Men ibland är det skönt att slippa applicera en kräm!
P.S I Sverige säljer Gunry Montagne Jeunesses produkter. Du har väl inte missat att du kan gilla Gunry på Facebook? Du får då möjlighet att ta del av nyheter med mera! :)
AANNATINTIN '
var med och tävla, veckans blogg!
http://aannatintin.blogg.se/ ♥
Jenny Izzadora
GRYMMA PRODUKTER!!!! :love:
Jennifer
idag är det sista dagen man kan rösta på klänningen och man får bildlänk som tack :)
ifall du vill hjälpa mig lite till så hade jag vart enormt tacksam om du vill föra vidare till andra om dom kan rösta på mig? ska iväg och jobba hela dagen och är rädd för att jag ska åka ner :/ och det får inte hända!
lovar att du kommer få något extra för det i så fall :) ha en bra dag!
Yasmine
Tack så mycket :)
ISAB3LLA!/ FOTO/BLOPPISAR/TIPS & MERA
Svar: Ja det förstår jag! Det är jättekul att fota vatten! :D
allt bra idag?
Cecilia
- Mycket :& Okey, tyvärr.. har ingen Iphone :( Du kan väl lägga upp favo appar till Android :D hihih =):love:
Aww! Tack(: Familjens vovve å min katt så söta tillsammans! :D
Hur har din helg varit då ? :D
Linnea :>
härligt med minispa! :)
sv: ja,verkligen
Bella
hej sötnos vad händer i veckan ?
xoxo Bella
Miss E
Vad bra de verkar, skall komma ihåg dem så att jag kan prova någon gång! :D
Michaila
Det ska nog jag också ta och göra under veckan :D
Sv. Ja det var gott :D
malin
Sv: ja de är nog ganska smart de eftersom man ska ta de lugnt och inte bada osv i början hihih :-d
E M I R A
sv: Om hon är! :)
elsi
oh det måste man ju prova:-)det verkar bra!
elin
SV: Aa:D
Allt bra idag?:)
kraam elin<3
Erica Nylund
hoppas du får en toppen vecka sötnos! :-d:love:
A D E L I N A
Hej där sötnos! Anmäl dig gärna till min foto-tävling =)
kram!
karolinajonsson
åh tack så jättemycket! :D
Sandra
Hej! :-)Grymt fin blogg du har! I din meny så har du "mellanrum" mellan blegresponse, sök i bloggen, arkiv, aktuellt, boglovin och din profilbild. Skule väldigt gärna vilja veta hur jag med kan göra det i min blogg. Skulle du kunna förklara för mig hur jag gör? :) Kram!:-)
Kimmey :)
sv: Jo, lite så.. :/
Ja :)
Vad det hemliga projektet är får du reda på när det är klart, haha :)
LIENE
sv: Ja, det var det som var tanken:) för älskar ju ben & jerrys cookie dough.
hilda - tecknar
Ny chans att vinna ett eget tecknat porträtt! Antingen på dig, en vän eller motsvarande! :)
已知 Mohammedi Al-debis™
du är med i mest aktiva listan adara<3
Grattis
Filippa (Fotoblogg)♥
Älskar din blogg! :* :love:
Filippa (Fotoblogg)♥
Älskar din blogg! :* :love:
Natella ~ |Natalie E
Visste inte att det fanns pore strips från Montagne Jeunesse! :D
Haha, skulle behöva en sådan till min lilla näsa ;)
Veronica
Härligt =)
M *
- Alltid nice med spa! Tänkte göra samma sak ikväll! Kram snyggo!
sandra
hej jag har inte följt din blogg så länge och så men du är grymt duktig på att rita men jag undrar vart har du köppt örhänget du har på bilden i detta inlägg http://adaras.se/2011/july/nu-drar-vi-till-bion.html#comment? skulle vilja veta vart det finns tack :-)
Sanna
sv: tack :D
allt bra me dig? :)
Linda
Var med i min tävling där man kan vinna en cykel :DDD
Rita
Super härlig blogg :-)
Emilia
Sv:
Jag tror jag gjorde den bilden i Photoscape...och så något annat program också... :P
Kateie
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
AC-fotoblogg !
re; haha jo de tar sin tid :D
EllenOtendal
Jag har en tävling just nu, du kan vinna riktigt fina priser från smyckesprinsessan.se, med swarovskikristaller bland annat, det är tar bara en halv minut att delta! Lycka till!
sofie andersson
Älskar Pore Stripsen! :)
(:
Hej! Din blogg e verkligen GRYM! :D
Jag undrar bara var du köper deras produkter(Gunry Montagne Jeunesses! :)
Jenny Izzadora
åå ja tänkte testa den igår "tired legs" men visste inte om man skulle tvätta bort de efteråt eller? Men de skall man väl inte?? Hm? tänkte fråga dig som testat;)
Pöss!!!




Tillbaka Till Startsidan
2011-07-18
11:37:27
URL: 






