#
#

Tidningar med plastöverdrag är bäst


Nu ska jag och Simon mysa ned i sängen med min nya Solo-tidning. Ett stort plus med Solo-tidningen är att det följde med en fräck mascara. Nallen som ni ser till höger i bild har egentligen ingenting med inlägget att göra. Han råkade bara vara i sängen när jag tog kortet.

Jag köper förresten helst tidningar med plastöverdag. Då följer det oftast med någon rolig pryl på köpet. Alla tidningar borde ha roliga prylar på köpet tycker jag. Tänk om man kunde få en liten tablettask till Dagens Nyheter t.ex.? Det blir ju tusen gånger roligare att läsa, även om det inte är speciellt bra ur ett miljöperspektiv.

Eller vad tycker ni? Vad är roligast i få i tidningar?

#
Kommentarer
 Elin

Tycker om när man får med en film :-d Haha, trodde Simon var nallen ;-)

mm, justerbara tidningar är riktigt smidiga ibland fast jag tycker de kan klämma fingret ibland...

 2011-01-26 01:01:34
 URL: http://cassler.blogg.se/
 Kaffehörnan

Hoppas myset var bra
Tänk 7 askar i veckan
kram

 2011-01-26 01:55:15
 URL: http://www.kaffehornan.se
 Hiba

ska du säga hjärtat, du är mycket snyggare!

 2011-01-26 05:59:55
 URL: http://shockis.blogg.se/
 Fenixmona

Har nog inte tänkt på plasten...jag köper dem ju för läsinnehållet...hehe..Kramiz

 2011-01-26 06:16:18
 URL: http://fenixmonasliv.blogspot.com
 Sanna

Jag tycker det är allra roligaste med filmer eller bio biljetter med i tidningen, men även smink och hår prylar är kul.

 2011-01-26 08:20:41
 URL: http://mammasvardag.blogg.se/
 I AM BAAM - Göteborg Edition

svar: :blush:Awe, men asså... äsch hahah ... sötnos! Men gud ^^ I´m blushing, really! hihi Tack så mycket!:love:

 2011-01-26 09:24:01
 URL: http://iambaam.blogg.se/
 

Jag fick hem min Photoshop tidning i måndags = ) Låg och läste till sent in på små timmarna :D hehe

 2011-01-26 09:43:20
 URL: http://charlottethoren.blogg.se/
 Emmie

sv: Tack :) Allt väl? :)

 2011-01-26 10:03:46
 URL: http://emmiev.blogg.se/
 Vendela

Jag fick presentkort på prenumeration på just Solo i julklapp,men ingen tidning har jag fått!!Vet inte om jag ska köpa den eller inte:-sHade gärna vela ha den där mascaran;-)

 2011-01-26 15:06:02
 URL: http://cherryize.blogg.se/
 Ellis

Alltid roligt med presenter när man köper en tidning, tygkassar är aldrig fel! =)
Kram Elenor

 2011-01-26 15:14:08
 URL: http://www.metrobloggen.se/paltbarn
 Camilla

Åh jag vill oxå ha grejjer i mina tidningar :D längesen man köpte nu dock :/

Nä falskhet kan hålla sig borta!

 2011-01-26 15:45:15
 URL: http://allimaccamilla.blogg.se/
 Tone

SV: VFU står för Verksamhetsförlagd utbildning. Det är alltså praktik. :)

 2011-01-26 15:52:33
 URL: http://ailime88.blogg.se/
 Linnea

Haha när jag var liten så köpte jag oftast tidningarna på grund av sakerna man fick med!

SV: Svart och vitt, det lät coolt. Själv har jag bara målat på typ rödglittriga prickar :)

 2011-01-26 17:43:23
 URL: http://entertainmentbyme.blogg.se/
 Etta

hej! ;)
vinnarna av dagens blogg är nu utsedda! kika in ochkolla om det var du som vann! om du inte vann kan du alltid vara med och tävla pånytt (:
kram

 2011-01-26 19:19:32
 URL: http://ettass.blogg.se/
 Emma

Åh, så himla skoj att läsa sånna tidningar som Solo, Frida och Vr :D. Alltid kul med små presenter. Längesedan jag köpte en nu.. :/.

 2011-01-26 22:45:08
 URL: http://emmacb.blogg.se/
 

- haha ellerhur samma här, köper bara tidningar när man får något - i alla fall när det kommer till modetidningarna annars är jag inte lika kräsen när jag ska köpa fotbollstidningar ;P hahaha!

 2011-01-26 23:24:35
 URL: http://dajeroma.blogg.se/
 

Haha, just den tidningen köpte jag idag :D och en liten anledning var ju mascaran... men jag håller med! det är ju roligt att få något på köpet! :-)

 2011-01-28 21:21:44


» Jag fotar med en Nikon D700, Nikon D3100 och en Nikon Coolpix S3000. Mer information om min utrustning hittar du här.

» Jag gör tyvärr inga gratis bloggdesigner eller gratis teckningar. Däremot kan du beställa en bloggdesign eller teckning av mig, maila för mer info!

» Kontakt: adara.blogg@gmail.com
 Namn:
Kom ihåg mig?

 E-postadress: (publiceras ej)


 URL/Bloggadress: (om du har)


 Kommentar:
:-) :-( :-P :-d :-O ;-) ;-s ;-( :-| :question: :rolleyes: :love: :blush: :mad: :cool: :tired: :bigeyes: :thumbup: :thumbdown: ;-P


bloglovin
Trackback

IDA ERIKSSON

Namn: Ida Josefin Eriksson
Bor: Sedan februari 2010 med min kille, Simon Eriksson, i Stockholm. ♥
Familj: Mamma, pappa och mina fyra småsyskon bor kvar i Umeå.
Gör: Pluggar Journalistik och multimedia på Södertörns Högskola och jobbar ibland extra som skådespelare och statist i olika produktioner.

#

Läs mer »

#

#

ADARA MAGAZINE

ADARAS.se är en bloggtidning som är sprängfylld med allt från skönhet, mode och intervjuer till teckningar, filminspelningar, nöje, tips och shopping. Här hittar du personliga blogginlägg och tidningsinslag. Enjoy!

#

Kontakt:
adara.blogg@gmail.com

Kontaktformulär



TRANSLATE

#

TÄVLINGAR

Vinn den underhållande boken Tyghunden Snuff!


Läs mer »

#

SÖK PÅ ADARAS

VIDEOBLOGG


LÄNKAR

TOPPLISTOR

Fotobloggar RSS/Ping
Blogglista.se
Bildbloggar bloggar
Fotobloggar Modeblogg
Prylar och presenter - CoolStuff Fotobloggar bloggar