#
#

Grotesco II Premiär!


Höhö, nämen titta vad som kommer upp när man söker bilder på Grotesco 2! ;)

Vet ni vad som har premiär ikväll? Grotesco II! Det börjar klockan 22.00 på SVT.

Det ska bli sjukt kul att se. Jag höll på att dö av skratt när jag läste manuset och jag tror att det kommer bli minst lika bra på film. Som ni kanske minns så fick jag ett erbjudande om att vara med och hjälpa till med sminket. Men eftersom man inte skulle få betalt var jag tvungen att tacka nej. Det gick inte ihop ekonomisk tyvärr.

Däremot fick jag chansen att vara statist i alla fall, vilket var riktigt roligt. Både jag, Simon och Marilén var med under en inspelningsdag på Lidingö.

Det är alltid lika roligt att se hur många sekunder man syns i bild. Det kan vara flera timmars lång inspelning och kanske syns man bara en liten stund i alla fall.
Jag kommer såklart säga till när avsnittet som vi är med i kommer upp ändå. hihi

#
Kommentarer
 

Coolt!

 2010-11-08 23:06:56
 Tone

Schysst! :)
Ja, du får göra det.. ;)

 2010-11-09 20:22:34
 URL: http://ailime88.blogg.se/


» Jag fotar med en Nikon D700, Nikon D3100 och en Nikon Coolpix S3000. Mer information om min utrustning hittar du här.

» Jag gör tyvärr inga gratis bloggdesigner eller gratis teckningar. Däremot kan du beställa en bloggdesign eller teckning av mig, maila för mer info!

» Kontakt: adara.blogg@gmail.com
 Namn:
Kom ihåg mig?

 E-postadress: (publiceras ej)


 URL/Bloggadress: (om du har)


 Kommentar:
:-) :-( :-P :-d :-O ;-) ;-s ;-( :-| :question: :rolleyes: :love: :blush: :mad: :cool: :tired: :bigeyes: :thumbup: :thumbdown: ;-P


bloglovin
Trackback

IDA ERIKSSON

Namn: Ida Josefin Eriksson
Bor: Sedan februari 2010 med min kille, Simon Eriksson, i Stockholm. ♥
Familj: Mamma, pappa och mina fyra småsyskon bor kvar i Umeå.
Gör: Pluggar Journalistik och multimedia på Södertörns Högskola och jobbar ibland extra som skådespelare och statist i olika produktioner.

#

Läs mer »

#

#

ADARA MAGAZINE

ADARAS.se är en bloggtidning som är sprängfylld med allt från skönhet, mode och intervjuer till teckningar, filminspelningar, nöje, tips och shopping. Här hittar du personliga blogginlägg och tidningsinslag. Enjoy!

#

Kontakt:
adara.blogg@gmail.com

Kontaktformulär



TRANSLATE

#

TÄVLINGAR

Vinn din favoritprodukt från Uffes Saker och Ting!


Läs mer »

#

SÖK PÅ ADARAS

VIDEOBLOGG


LÄNKAR

TOPPLISTOR

Fotobloggar RSS/Ping
Blogglista.se
Bildbloggar bloggar
Fotobloggar Modeblogg
Prylar och presenter - CoolStuff Fotobloggar bloggar