Chocolate brown
Om man jämför med hur det ser ut från början (alltså svart) så är skillnaden inte så stor.
Men färgen skulle tydligen bli ljusare med några tvättar.

Det riktigt sura är att jag betalat SINNESSJUKT mycket pengar för allt detta! Hur mycket tänker jag inte ens gå in på. Mår bara dåligt av att tänka på det.
Dagen började i alla fall med att jag åkte till frisören. Resultatet blev att jag gick därifrån med 10cm kortare hår (på grund av att håret LOSSNADE på flera ställen från topparna och frisören var tvungen att klippa bort det slitna) samt att färgen såg ut nästan exakt likadant som tidigare - den orangea färgen. Inte att glömma att min börs (eller plånbok som man säger i Sthlm) var mycket lättare.


Räddningen blev en salong vid Rådhuset i stan. De fixade dessutom mina extensions. Tack tjejer - ni räddade mitt hår, min dag + midsommar! Mitt hår mår dessutom mycket bättre efter att de fixade det.
Vad tycker ni om resultatet?
- snälla säg inte att det var onödigt att gå från svart. I don't wanna hear it. haha
Don't change haircolor too often! It will cost you both hair and money. P.S Jag ska nog ta kontakt med ARN!

Marran
Du blev jättefin i håret vännen! :)
När kommer du upp till Umeå nästa gång?
cutecookie
Jag tycker att resultatet blev jätte bra och jag tycker dessutom mer om dig i brunt hår det passar till dina ögon :-P men hur du än ser ut så gillar jag dig lika mycket ändå.
En stor kram från lillasyrran
Sessan
Jag tycker du blev jättefin :love:
Emma
Det blev jättefint :)




Tillbaka Till Startsidan
2010-06-24
10:03:58
URL: 






