Salemmarschen
Eftersom jag och Simon bor i Salem var det en del problem när vi skulle ta oss till Södertälje för att hälsa på Tantkim. Men vi kom tillslut fram till slutstationen vilket var tur eftersom det var jättkul att träffa Kim igen!

Vi spelade Monopol med kreditkort och dukade upp med julmust och kanelsnäckor.

När vi kom hem käkade vi pizza och fick presenter som Simons pappa, som nyss kommit hem från Holland, hade köpt. Det har varit en kanonlördag med tanke på de yttre omständigheterna i Salem.
Enligt Svenska Dagbladet har även demonstrationerna gått lugnt till idag.
Skönt!
Ida we
AHH! Monopol! Måste spela snart, var så länge sen ju, fast jag har klassiska gamla spelet ;)
- Jo, jag brukade bara byta pokemonkorten med kompisar och så ;)
已知 Mohammed☆ Al-debis™
nice :) :love:
Izza:D
Roligt:) Händer ikv:)?
LINA K - SKRIVER SKRÄCKROMAN!
Vilken tur att ni kom er fram trots demonstrationen! Och MUMS med kanelbullar och alltid kul med presenter =)
lisamyek
Monopol med kreditkort, min syster har simpson-versionen på den! 'Doh' får man höra från kortmaskinen när man drar pengar från ett kort, o självklart är spelpjäserna simpson-karaktärer ^^
Emma
Hette han inte Daniel Wretström? :S
Emma
Oj, fel kommentarsruta haha :P jag syftade på inlägget om salemmarschen. Inte för att det spelar nån roll vad han hette, han förtjänade att dö ;P
lovisa
ÄR allt bra?:)
vet du ngn bra sida på killfrisyrer eller har du egna tips+:D min pojkvän ska klippa mig så vi är ute och letar en snygg klippning:)




Tillbaka Till Startsidan
2010-12-11
22:15:59
URL: 






